A keleti szőnyegek színezékei

Egészen a XIX. szd. közepéig nem kevésbé bonyolult feladatként jelentkezett a keleti szőnyegek megálmodott gyönyörű színvilágának a megvalósítása sem, mert 1857-ig kizárólag növényi és állati (első sorban rovarok) eredetű alapanyagok álltak rendelkezésre. Az egyszerűbb színek előállítására a sárgát pl. sáfrányból, szőlőlevélből, a pirosat meggyléből vagy rovarokból, a fekete színt a tea- vagy dohánylevélből, a kéket az indigóból nyerték. A bonyolultabb, különlegesebb színárnyalatokat adó természetes eredetű színezékeket egyéni tapasztalatok alapján készítették, ezek összetételének titkát féltve őrizték.

028bde62-06ae-4500-be68-b99e6c8a28cd_h

A szintetikus festékek megjelenését követően – olcsóbb, egyszerűbb előállíthatóságuk révén – gyorsan kiszorították a természetes színezőket. Ugyan a mesterséges festékek tökéletesedésével a színskála minden színe és árnyalata leképezhetővé vált, manapság – összhangban az egyre erősödő környezettudatossággal – ismét egyre népszerűbbek a 100%-ban növényi és rovar eredetű színezékekkel díszített keleti szőnyegek.

Szeretne elsőként értesülni a legújabb híreinkről és linformációinkról?

Cikkeink hasonló témában

A CSOBI ZIEGLER TÖRTÉNETE RÖVIDEN

AZ interjú

Ezek érdekelhetnek még

Ez is érdekes lehet

A főbb színek jelentése

×
×

Cart

Regisztráljon a kedvezményekért!

Legyen Ön is a Kabiri család tagja! Készítsen felhasználót, és értesüljön elsőként a legújabb ajánlatainkról, kedvezményeinkről, és egyéb híreinkről!